opakowania kartonowe

Jak złożyć karton? Instrukcja

Zamierzasz założyć sklep oferujący wysyłkę? A może przymierzasz się do przeprowadzki? Chcesz spakować rzadziej używane rzeczy i schować na strychu lub w piwnicy? W każdym przypadku będziesz potrzebować pudełek! Pojawić się jednak może dość istotne pytanie, mianowicie – jak złożyć karton? Spokojnie, nie ma w tym nic trudnego!

Kartony, zanim zostaną złożone do swojej pożądanej formy, najczęściej są w postaci płaskiej, prostokątnej. Posiadają liczne nacięcia, które to umożliwiają skuteczne poskładanie, czyli zamianę tekturowej tafli w pudełko.

Przede wszystkim warto się dowiedzieć, jakie są rodzaje pudełek kartonowych. Najprostsze i wszystkim znane modele to pudełka klapowe. Tworzy się z nich proste, prostopadłościenne kształty. To one są najczęściej używane w ramach wysyłki towarów, pakowania mienia w zakresie przeprowadzki. Zanim przejdzie się do pakowania, to należy mieć świadomość, iż rozmiar takowego pudełka powinien być dobrze dopasowany do umieszczanych w nim przedmiotów. W przeciwnym wypadku niemożliwe będzie dokładne zamknięcie konstrukcji, co obniży jej wytrzymałość. Jeśli już mowa o wytrzymałości, to tworzy się często pudełka z tektury 3-warstwowej, jak i 5-warstwowej. Jeśli chcesz schować na przykład książki, to warto postawić na grubsze modele, ponieważ są znacznie bardziej wytrzymałe.

Istnieją również pudełka fasonowe. Można powiedzieć, że są bardziej zaawansowane konstrukcyjnie i dzięki temu mogą przybierać ciekawsze kształty. Przez to istnieją dobre propozycje do przechowania butelki (bądź umieszczenia w pudełku celem przekazania w roli prezentu), kartony na ciasta etc. W tym przypadku składanie będzie dopasowane do konkretnego modelu. Tego rodzaju rozwiązania są często stosowane w gastronomii, dlatego warto mieć także pewność, że konkretne pudełko może być wykorzystywane w kontakcie z żywnością.

Składanie kartonów – instrukcja

Składanie pudełek kartonowych nie jest wcale takim trudnym zadaniem, choć robienie tego po raz pierwszy w życiu może być wyzwaniem.

Nie wiesz, jak złożyć karton przeprowadzkowy? Tego rodzaju pudełka są klapowe. Na samym początku należy rozchylić boki na zewnątrz. Kolejnym krokiem jest zgięcie klap, pamiętając, by zacząć od tych krótszych. Oczywiście, w przypadku pudełka o podstawie kwadratu kolejność jest dowolna. W tym momencie karton powinien mieć już kształt prostopadłościenny i można go zakleić z jednej strony taśmą klejącą. Po odwróceniu możesz zacząć się pakować! Pamiętaj, że taśma klejąca powinna być szeroka i wytrzymałą. To ważne, jeśli zamierzasz przenosić ciężkie i wartościowe rzeczy.

Inaczej przebiega składanie pudełek kartonowych fasonowych. Ciężko jest stwierdzić w ich przypadku, jaka kolejność jest najlepsza. Producent może jednak zamieścić instrukcję, jednak w większości przypadków nie będzie ona konieczna. Wystarczy zgiąć karton w każdym miejscu z widocznym zagięciem i pożądany kształt powstanie samoczynnie. W wielu przypadkach pudełko fasonowe nie wymaga użycia taśmy klejącej, co na pewno docenią osoby troszczące się o ekologię.

Jak widać, składanie pudełek kartonowych to prosta czynność, dlatego przede wszystkim warto skupić się na wyborze odpowiedniego modelu. Wszystko zależy tak naprawdę od Twojego zapotrzebowania. Jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze jest rozmiar.

Postaw na jakość

Extrakartony.pl to sklep, w którym na pewno znajdziesz odpowiednie dla siebie kartony, zarówno klapowe, jak i fasonowe. W każdym przypadku możesz liczyć na wysoką jakość, dlatego opakowania przetrwają nawet zabezpieczenie i transport cięższych przedmiotów. Oferta zawiera różnego rodzaju kartony, które wyróżnia różnorodność względem rozmiarów. Posegregowano je względem klasy gabarytu (A, B i C), co na pewno docenią osoby wysyłające paczki, szczególnie w kontekście słynnych ostatnio paczkomatów. Na każdego klienta czeka nie tylko wysoka jakość, ale  i atrakcyjna cena.