pudelko na pizze

Pudełka na pizzę – jakie wybrać?

Zastanawiasz się nad otwarciem pizzerii i orientujesz się w rodzajach opakowań? A może posiadasz już własny lokal, jednak interesuje Cię lepsza oferta pod względem wysyłki żywności. W każdym przypadku pudełka kartonowe na pizzę są wyjątkowo ważnymi akcesoriami, które muszą obowiązkowo znaleźć się w każdej pizzerii.

Niezależnie od tego, czy w grę wchodzi standardowa pizzeria, czy może restauracja posiadająca w swojej ofercie kilka propozycji tego uwielbianego przez wszystkich jedzenia, gość powinien mieć możliwość zabrania ze sobą pożywienia. To szczególnie ważne, jeśli mowa nie jest o niedokończonym posiłku i wzięciu reszty z lokalu, ale o dowozie. Opakowanie na pizzę musi mieć charakterystyczny kształt, ale nie tylko, ponieważ powinno spełniać kilka warunków.

Pudełka kartonowe na pizzę powinny być przede wszystkim wykonane z bezpiecznych materiałów. Nie może być to „pierwsze lepsze” tworzywo, ponieważ będzie ono miało kontakt z żywnością. Przez to tektura powinna być przystosowana do takich zastosowań. To nie wszystko, ponieważ pizza najpewniej trafi do takiego opakowania luzem. To istotne, ponieważ może być ona tłusta. Pudełka na pizzę muszą więc być odporne na takowe zabrudzenia.

Każda osoba zamawiająca jedzenie chce, by dotarło ono ciepłe. Z tego powodu pudełka kartonowe na pizzę muszą posiadać odpowiednie właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu pożywienie nie będzie zimne nawet po kilkudziesięciu minutach od wyjęcia z pieca. Dochodzi do tego fakt, że gorące jedzenie paruje wewnątrz opakowania, a więc to musi również być odpowiednio odporne na wilgoć. Niskiej jakości pudełka mogą zawilgotnieć już po kilku minutach. Wysoka jakość wpływa nie tylko na komfort i trwałość opakowania, ale też gwarantuje lepszy smak pizzy!

Opakowania na pizzę nie są od razu gotowe – najpierw konieczne jest ich złożenie. Przez to należy zwracać uwagę na sposób składania. Powinien być on prosty i szybki, ponieważ w przeciwnym razie pracownicy będą tracili czas na zadania, które nie muszą trwać tak długo.

Pudełka kartonowe na pizzę można podzielić na dwa zasadnicze rodzaje. Przede wszystkim są to opakowania kwadratowe oraz ze ściętymi narożnikami. Ów ścięcie może się przekładać na lepszą odporność na nacisk.

Warto też mieć możliwość wyboru koloru pudełka. Najczęściej spotyka się z kartonami białymi oraz szarymi. Kwestia jest indywidualna, jednak sugeruje się, by dla bardziej eleganckich miejsc wybierać modele białe – są bardziej estetyczne. Dobrym pomysłem jest także umieszczenie na pudełku informacji o lokalu. Zwykle jest to nazwa pizzerii oraz numer telefonu. Dobrym pomysłem jest zamówienie naniesienia nadruku na wspominane kartony, jednak spełnić swoje zadanie może zwyczajna pieczątka z koniecznymi informacjami.


Pudełko na pizzę – wymiary

Najważniejszym kryterium podczas wyboru odpowiedniego pudełka na pizzę jest jego rozmiar. Ten powinien być oczywiście dopasowany do oferty Twojej restauracji. Zazwyczaj lokale serwują pizzę w dwóch lub trzech rozmiarach. Z tego powodu, kupując opakowania powinno się mieć wiele opcji wyboru w tym zakresie. Trzeba pamiętać, że posiadając w ofercie pizzę o średnicy np. 30 cm, nie da się jej umieścić w opakowaniu o boku na 30 cm (chyba że podawane w sklepach wymiary są wewnętrzne nie zewnętrzne – kilka milimetrów potrafi zrobić różnicę), ponieważ powinno być ono odrobinę większe. Liczy się nie tylko długość pudełka, ponieważ istnieją pizze szczególnie bogate w dodatki, mające grube ciasto etc. Przez to warto zadbać, by opakowanie było odpowiednio wysokie dla wysokości pizzy.

Wybierz profesjonalne pudełka kartonowe na pizzę

Szukając odpowiednich produktów, warto stawiać przede wszystkim na jakość, dzięki temu klienci na pewno będą bardziej zadowoleni – nawet ci bardziej wymagający. Dobre pudełka na pizzę znajdziesz w naszej ofercie! Extrakartony.pl proponuje nie tylko wysokiej próby opakowania w różnych wariantach rozmiarów, ponieważ dochodzi do tego przystępna cena.