opakowania-cukiernicze-jakie-wybrac

Opakowania cukiernicze – jakie wybrać?

Opakowania cukiernicze jakie wybrać?

Być może Twój pracownik skarżył się kiedyś na kiepską jakość pudełek cukierniczych i problem z ich używaniem? A może wykwintny tort urodzinowy przemoczył dno opakowania i niemal z niego wypadł na oczach solenizanta? Z pewnością warto unikać takich nieprzyjemnych niespodzianek. Dlatego zadbaj o ,,wisienkę na torcie” i wybierz dobrej jakości opakowania cukiernicze po to, by niezawodnie zabezpieczały Twoje wypieki. I nie tylko.

Dobre opakowanie do ciasta – dlaczego to w ogóle ważne?

Jeżeli do tej pory zamawiane przez Ciebie opakowania cukiernicze wydawały Ci się pobocznym tematem, któremu nie poświęcałeś zbyt dużo uwagi, to być może warto to zmienić? Opakowanie pozwala nie tylko na bezpieczny transport zakupionych słodkości, ale świadczy także o jakości i poziomie oferowanej usługi. Dobrze wykonane i estetyczne wzbudzi pozytywne doznania zakupowe u klienta. Pudełko możesz także wykorzystać jako narzędzie marketingowe – umieścić na nim swoje logo czy adres cukierni. Dodatkowo na naszej stronie znajdziesz zakładkę, która pozwala na personalizację kartonów, możesz z niej skorzystać i skontaktować się z nami w tej sprawie.

Opakowanie cukiernicze pod lupą

Wybierając pudełka do pakowania ciast, warto bliżej przyjrzeć się ich konstrukcji. Sprawdź, czy karton po złożeniu jest stabilny, poręczny, dno wytrzymałe, a pokrywa idealnie dopasowana do reszty. Dobra konstrukcja opakowań zapewni szybką i bezproblemową obsługę klienta, a także zniweluje ryzyko uszkodzenia deserów czy ciast.

Jeszcze skrupulatniej przyjrzyj się detalom – z czego wykonano opakowanie? Warto, aby tektura, którą wykorzystano, była twarda, najlepiej kilkuwarstwowa. Przykładowo, do produkcji pudełek na torty, wykorzystujemy solidną, 3-warstwową tekturę, dodatkowo połączoną folią papierową E. Tak wytrzymałe pudełko nie zawiedzie w żadnej cukierni.

Zdarza się, że brak miejsca na magazynowanie większej ilości opakowań do ciasta spędza sen z powiek cukiernikom. Stąd bardzo istotne jest, w jaki sposób na etapie produkcji składane są takie pudełka. Ważne, aby były kompaktowe i maksymalnie płaskie.

Jeżeli natomiast w swojej domowej cukierni nie potrzebujesz gromadzić tak wielu opakowań, wtedy zwróć szczególną uwagę na ich jakość, być może będziesz mógł wykorzystać te same kartoniki wielokrotnie. Jest to także działanie proekologiczne. Warto wspomnieć, że wszystkie nasze opakowania do cukierni produkujemy z materiałów z recyklingu.

Idealne pudełko na tort poszukiwane!

Wyżej wymieniliśmy kilka podstawowych kwestii, którym warto się przyjrzeć, wybierając opakowania cukiernicze. Oczywiste jest jednak, że do różnych wypieków oferowane są inne rodzaje pudełek. W przypadku tortów zadbaliśmy dodatkowo o możliwość ich szczególnego zabezpieczenia na czas transportu. Górna część opakowania posiada specjalne łączenia, które pozwolą Ci stabilnie przewieźć tort na miejsce uroczystości. Takie pudełko wymaga także dobrze wykonanej pokrywy, jest ona oczywiście częścią zestawu. Torty są zazwyczaj duże i ciężkie, dlatego jakość opakowania pełni tutaj nadrzędną rolę. Są zamawiane na wyjątkowe okazje, a więc wymagają wyjątkowej oprawy.

Różne potrzeby – różne opakowania

Nie wszystkie wypieki potrzebują towarzystwa obszernych kartonów. Lżejsze i mniejsze słodkości z powodzeniem zapakujemy w pudełka w mniejszym rozmiarze lub ułożymy na przeznaczonych do tego celu tackach. Oferujemy tacki w różnych rozmiarach, kolorach i o różnej konstrukcji w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb. Z powodzeniem do przechowywania i transportu dużej ilości wypieków można używać tac piętrowalnych. Wysokiej jakości tektura gwarantuje wytrzymałość takiego opakowania. Nie musisz się obawiać, że produkty w tacach ułożonych jedna na drugiej zostaną w jakikolwiek sposób naruszone. Jeżeli tego potrzebujesz, w bokach tac możemy umieścić specjalne otwory, które zapewnią dodatkowy ruch powietrza i tym samym świeżość Twoich produktów.

Już wiesz, że to, w co zapakowany jest Twój produkt, jest równie ważne, jak sama zawartość pudełka. Solidne opakowanie cukiernicze podkreśla jakość świadczonej przez Ciebie usługi. Zapewne wkładasz w prowadzenie cukierni i wytwarzanie doskonałych wypieków mnóstwo swoich zasobów. Niech świetne opakowanie cukiernicze będzie ukoronowaniem Twojej pracy.