czym wypelnic paczke

Czym wypełnić paczkę przed wysyłką?

Czym wypełnić paczkę przed wysyłką?

Wysyłka paczki – wydawałoby się, że to temat banalny i powszechnie wszystkim znany. Wystarczy karton, do którego wkładamy określony przedmiot, całość adresujemy, zaklejamy taśmą i gotowe! Zdarzają się też jednak bardziej problematyczne przesyłki. Aby dotarły do adresatów w nienaruszonym stanie, będziesz z pewnością potrzebować odpowiedniego zabezpieczenia swoich paczek.

Wypełniacze do paczek – nasz top 5

Tektura perforowana

Doskonałym ekologicznym wypełniaczem do paczek jest bez wątpienia tektura perforowana. Nacięcia na powierzchni papieru gwarantują jej odpowiednią giętkość, dzięki czemu świetnie zabezpiecza ona produkty o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach. Perforacje sprawiają także, że wypełnienie jest bardzo lekkie. Tektura to tanie i skuteczne zabezpieczenie paczek. Na rynku dostępnych jest jej kilka rodzajów – poza tą z otworami, producenci oferują także tekturę falistą w kilku wariantach grubości czy duże i mocne płyty tekturowe o strukturze plastra miodu.

Skropak

Innym przykładem ekologicznego wypełniacza do przesyłek jest ekoskropak. Ten drobny granulat to produkt całkowicie biodegradowalny, wytwarzany wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego. Z pewnością jest to bardzo lekkie i niedrogie zabezpieczenie paczki, które znajduje szerokie zastosowanie na rynku. Skropak nazywany jest także zamiennie chipsami styropianowymi. Takie chipsy – ze względu na swój niewielki rozmiar – szczelnie wypełniają wolne przestrzenie paczki, chroniąc tym samym jej zawartość.

Folia bąbelkowa

Szukając sposobów, jak bezpiecznie zapakować paczkę, na pewno szybko trafisz na folię bąbelkową, ponieważ to jeden z najpopularniejszych wypełniaczy. Jest wykonana  z elastycznego plastiku, co pozwala na jej szerokie zastosowanie. Na powierzchni folii znajdują się liczne pęcherzyki wypełnione powietrzem, które skutecznie chronią opakowane przedmioty. Ten uniwersalny wypełniacz paczekjest już na tyle popularny, że sprzedaje się go w różnych wariantach – z większymi lub mniejszymi pęcherzykami powietrza czy w wersji samoprzylepnej. Jest wykonany z tworzywa sztucznego, co daje mu pewną przewagę nad rozwiązaniami z papieru – zabezpiecza przedmioty przed przemoknięciem.

SizzlePak

Kolejną  propozycją na zabezpieczenie Twojej paczki jest SizzlePak. Nazwa może brzmieć nieco tajemniczo, jednak z definicji to po prostu wąskie kawałki antystatycznego papieru kraftowego. Papier ten jest specjalnie pocięty w taki sposób (np. w zygzak), żeby z powodzeniem amortyzować wszelkiego rodzaju drgania. SizzlePak jest z pewnością produktem estetycznym i miłym dla oka, występuje w wielu kolorach. Taki wypełniacz do paczek będzie zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny wizualnie.

Papier pakowy

Zastanawiając się, czym wypełnić paczkę, pewnie prędzej czy później wpadłbyś na pomysł wykorzystania po prostu papieru pakowego. I słusznie! Nie musi on służyć jedynie do oklejenia przesyłki z zewnątrz. Dobrze radzi sobie jako zabezpieczenie paczki, efektywnietłumi drgania i uderzenia. Dodatkowo papiery pakowe to rozwiązanie sprzyjające środowisku – najczęściej są pozyskiwane z recyklingu.

Last minute, czyli wypełniacze paczek z pomysłem

Wszystkie wspomniane wcześniej zabezpieczenia paczek kupisz bez problemu w wielu sklepach. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości, a przesyłka musi zostać nadana w ekspresowym tempie, wykorzystaj materiały, które większość z nas po prostu posiada w domu.

Jako wypełniacz wolnych przestrzeni w paczce dobrze sprawdzą się gazety i czasopisma, a nawet ulotki po lekach. Korki od wina świetnie amortyzują. Zatem jeżeli tylko posiadasz ich znaczną ilość – to do dzieła! Sprawdzoną metodą jest także owinięcie wysyłanych przedmiotów w kawałki tkanin lub nieużywanych ubrań. Nie zapominajmy o starych kartonach – ich strzępki świetnie zdadzą egzamin i solidnie zabezpieczą Twoją przesyłkę.

Jak widać, istnieje mnóstwo możliwości na zabezpieczenie przesyłki przed nadaniem. Niezależnie od tego, jaki ostatecznie wypełniacz wybierzesz – pamiętaj, żeby delikatne przedmioty znajdujące się we wnętrzu paczki skrupulatnie osłonić od jej ścian i innych sąsiadujących elementów.