Kartony do przeprowadzki – jakie wybrać?

Bardzo często, kiedy planujemy zmienić miejsce zamieszkania, nie zastanawiamy się, gdzie można kupić kartony do przeprowadzki oraz jakie wybrać, żeby przenoszenie rzeczy odbyło płynnie. Prędzej czy później jesteśmy jednak zmuszeni zmierzyć się z wyborem odpowiednich pudeł i wtedy pojawia się dylemat: ile ich kupić i jakie sprawdzą się najlepiej do czego.

Przede wszystkim warto zastanowić się, czy małe i duże kartony do przeprowadzki będą nam potrzebne i jakimi właściwościami muszą się cechować. Jak przy tym wszystkim nie stracić głowy? Wystarczy porządnie zaplanować wybór potrzebnych kartonów.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Warto już na początku, przy określaniu rodzaju potrzebnych pudeł, zastanowić się nad tym, gdzie kupić kartony do przeprowadzki. Bardzo często oferują je różne markety budowlane. Jednak nawet w ofercie pobliskiego supermarketu możesz znaleźć pudełka. Towar przywożony do sklepów pakowany jest w kartony, a jeśli sklep ma ich w nadmiarze, chętnie Ci je wyda.

Kartony do przeprowadzki zakupisz również przez Internet, w profesjonalnych sklepach. Takie rozwiązanie gwarantuje przede wszystkim pewność co do czystości zakupionych pudeł, ale również możliwość wyboru ich rozmiarów oraz odpowiedniej grubości. Są one specjalnie usztywniane i przystosowane do przeprowadzek. Dzięki ich właściwościom bez obaw przewieziesz szkło, porcelanę i inne najdelikatniejsze przedmioty. Jeśli zastanawiasz się z kolei, gdzie kupić kartony do przeprowadzki, żeby spakować ciężkie przedmioty, to sklepy internetowe to także świetny pomysł.

Jak dobrać odpowiednie kartony do przeprowadzki?

Wiesz już, gdzie kupić kartony do przeprowadzki, ale jak wybrać te odpowiednie? Tak naprawdę wszystko zależy od ilości przewożonych rzeczy, ich rozmiarów oraz wagi. Bardzo często ludzie decydują się na duże kartony do przeprowadzki, ze względu na możliwość zapakowania większej ilości rzeczy na raz. Jednak trzeba pamiętać, że większy karton oznacza mniejszą poręczność, co w wąskim korytarzu i w futrynie drzwi może okazać się problemem. Jeśli na dodatek chcesz przewieźć dużo cięższych rzeczy, jak książki i podręczniki, pudło może się okazać dla Ciebie nie do podniesienia.

Kiedy w takim razie wybrać duże kartony do przeprowadzki, a kiedy małe? Jeśli chcesz przenieść większe, ale lżejsze rzeczy, jak pościel i kołdra, duży karton sprawdzi się bardzo dobrze. W przypadku mniejszych, ciężkich rzeczy, warto wybrać jak najmniejszy karton, żeby zbyt duża waga nie była dla Ciebie problemem. W przypadku, kiedy pakowane przedmioty są bardzo kruche, możesz dokupić folię bąbelkową i zabezpieczyć nią zawartość. Bardzo często profesjonalne sklepy sprzedające pudełka posiadają ją również w asortymencie.

Rozmiar to jednak nie wszystko liczy się także grubość pudełka, zwłaszcza przy przenoszeniu cięższych przedmiotów. Tutaj decyzja musi zapaść między wyborem kartonu wykonanego z 3 lub 5 warstw tworzywa. Rozsądnym podejściem będzie zatem wybór pudełka 5-warstwowego przy przedmiotach, które mogą ulec stłuczeniu lub zbiciu. Kartony do przeprowadzki 3-warstwowe spiszą się za to przy większych pudełkach na lżejsze rzeczy.

Jak dobrze dobrać kartony do przeprowadzki?

Specjalistyczne sklepy często oferują zniżki przy zakupie większej ilości pudeł. Ich koszt nie jest też duży, dlatego lepiej zdecydować się na kilka więcej, niż później być zmuszonym do przenoszenia reszty rzeczy w workach na śmieci. Często możliwy jest również zwrot kartonów, jeśli w czasie przeprowadzki nie zużyjesz wszystkich. Warto jednak zawsze przed samym zakupem, zorientować się, ile i jakie rozmiary pudeł będą Ci potrzebne.

Samo wiedza, gdzie kupić kartony do przeprowadzki nie wystarcza. Ważne jest także, jak układa przedmioty w pudłach, bo jeśli nie będziesz robić tego poprawnie, to nawet najbardziej wytrzymałe kartony 5-warstwowe mogą ich nie ochronić. Przede wszystkim nie powinno się zostawiać zbyt dużej ilości wolnej przestrzeni w pudełku. Jeśli nie masz możliwości włożyć już żadnej rzeczy do kartonu, wypełnij wolną przestrzeń tekturą perforowaną, którą kupisz również w specjalnym sklepie. Nie zapominaj o tym, że możesz porysować przedmioty albo doprowadzić do sytuacji, w której się połamią, więc nie upychaj niczego na siłę.